Leczenie w USA


Zobacz jak się to robi w USA!


EL dnia 09 gru 2013 Drukuj

Nie czekaj!

EL dnia 29 sie 2013 Drukuj

Narodziny anoreksji
Czy są jakieś zwiastuny, które świadczyć mogą o jej powstaniu?


EL dnia 29 lis 2011 Drukuj

PORADA W ANOREKSJI


Na Wasze pytania zwrócone do poradni internetowej , oraz na czacie odpowiadać będą pracownicy Centrum Psychoprofilaktyki i Psychoedukacji we Wrocławiu.


EL dnia 16 mar 2009 Drukuj

ANOREKSJA - ETAPY I ZASADY LECZENIA W CPP

Anoreksja jest chorobą śmiertelną i powinna być leczona przez specjalistę psychiatrę. Osoba chora powinna pozostawać pod opieką lekarza i terapeuty. OSTRZEGAM PRZED LECZENIEM BEZ KONSULTACJI PSYCHIATRYCZNEJ. W leczeniu niezbędna jest : psychoterapia grupowa, psychoterapia indywidualna, edukacja rodzin, systemowa terapia rodzin. Niezbędna jest praca z pacjentem i rodziną nad motywacją do leczenia. Farmakoterapia jest niezbędna w celu obniżenia lęku przed jedzeniem i przyśpiesza początek leczenia. Dopiero przygotowany somatycznie i psychicznie pacjent, kwalifikuje się do terapii i ma sens jego uczestnictwo zajęciach grupowych. Terapia trwa minimum dwa lata. Jeżeli jest dobrze prowadzona istnieje możliwość zupełnego odstawienia leków. Choroba przebiega z nawrotami.


EL dnia 13 mar 2009 Drukuj

ANOREKSJA - KOMPENDIUM


Podstawowe informacje o anoreksji:

- kryteria diagnostyczne
- objawy somatyczne i psychiczne
- badania diagnostyczne
- następstwa
- uwagi dla rodziców.


EL dnia 10 mar 2009 Drukuj

ANOREKSJA - MERITUM

Anoreksja jest zaburzeniem, którego nie można zamknąć w ciszy gabinetu ani psychologicznego, ani terapeutycznego ani psychiatrycznego, chociaż to właśnie ludzie o takich kwalifikacjach powinni się nią zajmować.
Nie ma co się okłamywać - takie postępowanie w pojedynkę nie przynosi efektu. Podstawową sprawą jest namówienie pacjenta i jego rodziny do leczenia czyli praca nad motywacją. Nie łatwo spotkać osoby zmotywowane do leczenia, jest ich znacznie mniej niż zmotywowanych inaczej "dobrze, będę się leczyć,ale pod warunkiem, że nie przytyję".


EL dnia 03 mar 2009 Drukuj

Szukasz pomocy?


Copyright ©CPP Elżbieta Lipnicka. 2008
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2014 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wygenerowano w sekund: 0.09 | 557,205 Unikalnych wizyt | jQ Blog